Categories

fot. zdjęcie poglądowe

Potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł. Został złapany

W środę w godzinach wieczornych na jednej z ulicy w Poznaniu kierowca Renault, potrącił pieszego na pasach i uciekł. Po kilku godzinach poszukiwań został złapany.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 19 w rejonie ulic Dąbrowskiego i Żeromskiego w Poznaniu. Jak ustalili policjanci, kierowca osobowego Renault potrącił pieszego na pasach. Kierowca zamiast udzielić pomoc uciekł.

Potrącony młody mężczyzna był reanimowany przez ratowników. Udało im się przywrócić czynności życiowe rannego, trafił do szpitala. Miał poważne obrażenia i stracił dużo krwi. W szpitalu jednak zmarł.

Przez kilka godzin stróże prawa szukali sprawcy wypadku. Był przeglądany monitoring. Dziś o poranku rzecznik prasowy wielkopolskiej policji poinformował na Twitterze, że sprawca wypadku został zatrzymany. Okazał się nim 22 – latek. On i 27 – letni pasażer, który brał udział w wypadku zostali zatrzymani.

Kierowcy za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z jego miejsca grozi nawet 12 lat więzienia. Pasażer samochodu może odpowiadać za nieudzielenie pierwszej pomocy.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl