Potrącił pieszego na Sarmackiej i uciekł. Poszukiwany

Kierowca osobowego auta potrącił mężczyznę u zbiegu ulic Aleja Praw Kobiet, a Sarmacka w Poznaniu. Pieszy został ranny. Policja poszukuje kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

RANNY PIESZY

Policjanci poszukują świadków wypadku drogowego oraz osoby, która brała w nim udział. Do zdarzenia doszło 6 grudnia 2022 r. w Poznaniu. Mężczyzna został potrącony przez samochód, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku tego zdarzenia pieszy został ranny – opisuje sierż.szt. Łukasz Paterski

Do zdarzenia doszło ok godz. 15.30 na przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Aleja Praw Kobiet, a Sarmacka w Poznaniu.

Źródło: KMP Poznań

Kierujący szarym samochodem marki Toyota Auris potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych z prawej na lewą stronę. Po tym zdarzeniu kierowca zatrzymał samochód i pomógł przeprowadzić pokrzywdzonego na przystanek, a następnie oddalił się z miejsca wypadku w kierunku ul. Naramowickiej.

W wyniku tego zdarzenia pieszy doznał obrażeń ciała – dodają policjanci

POSZUKIWANIA

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu, które nie zarejestrowały tablic rejestracyjnych samochodu.

Pieszy został ranny w wyniku tego zdarzenia. Został przewieziony do szpitala na ulicy Juraszów w Poznaniu. W związku z tym, że monitoringi nie zarejestrowały samochód, ale tablice rejestracyjne nie są widoczne, zwracamy się do czytelników i mieszkańców. Być może rozpoznają samochód albo widzieli zdarzenie. – przekazała nam Marta Mróz z poznańskiej policji.

Osoby, które były świadkami wypadku lub posiadają istotne informacje z nim związane oraz osobę, która brała w nim udział policja prosi o kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Poznaniu – pod nr tel. 47 77-130-90, 47-77-136-15 w godz. 7:00 – 15:00 lub 47 77-156-13, 112 – czynny całą dobę.

Redakcja
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl