Wielkopolska

Potrącił 13-letnią dziewczynkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz szuka go policja. Rozpoznajesz?

Rozpędzony samochód pędził po ulicach Konina. Zagapiony kierowca potrącił 13-letnią dziewczynę. Przestępca nie czekając ani chwili, uciekł z miejsca zdarzenia. Pomóż policji złapać pirata drogowego.

Ul. Długa Kalisz

13-letnia mieszkanka Kalisza wybrała się na spacer. Kiedy przechodziła w pobliżu sklepu Netto przy ul. Babina w Kaliszu, zauważyła z daleka jasnoniebieski samochód, który jechał w jej stronę. Dziewczynka nie zdołała zejść z drogi i kierowca ją potrącił.

Kierowca zamiast udzielić pomocy poszkodowanej, z piskiem opon odjechał z miejsca zdarzenia, pozostawiając 13-latkę bez wsparcia.

Policja poszukuje sprawcy

Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze intensywnie poszukują pirata drogowego, który nadal przebywa na wolności. Jego niebezpieczna jazda może zagrażać innym mieszkańcom Kalisza lub okolicznych miejscowości. Konieczne jest jak najszybsze zatrzymanie sprawcy.

Policji udało się dotrzeć do kamer z monitoringu w okolicach miejsca wypadku. Opublikowała jego wizerunek i teraz prosi o pomoc wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę.

– O pomoc prosimy również kierowców, których pojazdy wyposażone są w rejestratory obrazu, a których nagranie mogłoby przyczynić się do wytypowania numerów rejestracyjnych pojazdu jakim poruszał się sprawca – apelują policjanci z Kalisza.

Wszelkie istotne informacje o tej sprawie można zgłaszać asp. Katarzynie Walczak tel. 47 77 51 475 lub 47 77 51 460 (Sekretariat Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej). Informacje można również przesyłać na adres: katarzyna.walczak@po.policja.gov.pl.

Czytaj także: W Poznaniu zawyły syreny. To ostatnie pożegnanie zabitego żołnierza

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl