Categories

Kolejne zmiany na boisku Warty przy Drodze Dębińskiej

Trwa budowa węzła cieplnego, którego zadaniem będzie podgrzewanie murawy boiska piłkarskiego przy Drodze Dębińskiej. W planach są też kolejne zmiany, które pozwolą unowocześnić i rozwinąć cały kompleks sportowy służący zawodnikom Warty Poznań i KS Warta. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na prace projektowe w zakresie zagospodarowania terenu przy ul. Droga Dębińska 12.

– Prace projektowe to kolejne zadanie związane z obiektem przy Drodze Dębińskiej, które powierzono naszej spółce. W ubiegłym roku boisko piłkarskie po raz pierwszy rozświetliły nowe jupitery, a aktualnie trwa budowa węzła cieplnego. Zakładamy, że jesienią będzie on gotowy. W obecnym postępowaniu przetargowym mocno stawiamy na rozwiązania proekologiczne – oczekujemy wykorzystania energii słonecznej i zagospodarowania deszczówki – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dzięki budowie węzła cieplnego służącego do podgrzewania murawy, boisko Warty Poznań będzie mogło spełnić jeden z najważniejszych wymogów licencyjnych PZPN dla obiektów, na których mecze rozgrywają kluby w najwyższych rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Przy boisku powstaje wolnostojący, jednokondygnacyjny budynek węzła, w którym zamontowane zostaną urządzenia techniczne podłączone do sieci ciepłowniczej, wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy. Postęp prac jest już widoczny, bo wykonane są wykopy i fundamenty, stanęły też ściany nowego budynku. Wykonawca przeprowadził część robót związanych z przyłączami do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

 

Arkadiusz@twitter
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl