Poszukiwany zatrzymany na Dębcu. Przypadkowo policja znalazła jeszcze dwóch przestępców

Policjanci z Obornik przyjechali do Poznania w celu odnalezienia poszukiwanego listem gończym mężczyzny. Kiedy jednak sprawdzili jeden z tropów, natknęli się na dwóch innych przestępców.

Miał być w hotelu

Do zdarzenia doszło 26 sierpnia w Poznaniu. Oborniccy policjanci przyjechali do stolicy Wielkopolski, by znaleźć poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Mundurowi dowiedzieli się, że sprawca przebywał w jednym z hoteli. Kiedy udali się na miejsce, wyszło na jaw, że poszukiwany opuścił pokój na krótko przed przybyciem funkcjonariuszy.

Dwójka zatrzymanych

W pomieszczeniu znajdowało się natomiast dwóch 24-letnich mężczyzn. W trakcie interwencji policjanci znaleźli przy jednym z nich środki psychotropowe. Drugi ukazał się w systemach jako podejrzany o włamanie do jednej z rogozińskich piekarni w kwietniu, gdzie dokonał kradzieży kasetki, zawierającej 40 tysięcy złotych. Obaj zostali zatrzymani i grozi im kara więzienia.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany na Dębcu

Następnie trop zaprowadził policjantów na pętlę tramwajową Poznań-Dębiec. Tam udało im się zatrzymać mężczyznę, w którego poszukiwaniu udali się do Poznania. Podczas interwencji miał przy sobie substancje psychotropowe. Co więcej, za posiadanie narkotyków grozi mu do trzech lat więzienia.

Czytaj także: Wkrótce poznamy „Poznańskiego Taksówkarza Roku”. W niedzielę nie zabraknie atrakcji

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl