Poszukiwali go 2 lata. Wpadł na Ławicy

Groźny przestępca poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany na poznańskiej Ławicy. Mieszkaniec województwa wielkopolskiego był poszukiwany przez szwedzki wymiar sprawiedliwości.

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Poznaniu – Ławicy zatrzymali mieszkańca województwa wielkopolskiego. Z dokonanych ustaleń wynikało, że mężczyzna to groźny przestępca. W dodatku od 2016 roku poszukiwany był przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ma na swoim koncie rozboje, kierowanie gróźb karalnych, przestępstwa narkotykowe, paserstwo oraz przemoc z użyciem broni.

W związku z popełnieniem przestępstw został zatrzymany i oczekuje na przekazanie do Szwecji gdzie najbliższe miesiące spędzi za kratami.

To nie jedyne zatrzymania na poznańskiej Ławicy w ostatnich dniach. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali także trzech innych mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości.

Od początku roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 437 osób poszukiwanych przez organy ścigania.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl