Posypały się mandaty. Czy taksówki w Poznaniu są bezpieczne?

Minionej nocy policjanci w okolicach Starego Miasta skontrolowali 77 kierowców, którzy zajmowali się odpłatnym przewozem pasażerów. W wyniku kontroli nałożyli 24 mandaty karne i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych. Siedmioma przypadkami zajmie się Wielkopolski Inspektorat Transportu Drogowego.

To była prawdziwa zorganizowana akcja. Minionej nocy między godziną 21 a 4 policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili kontrole drogowe w okolicach Starego Miasta. Obejmowały one głównie kierowców zajmujących się odpłatnym przewozem pasażerów. W działaniach uczestniczyła też Straż Graniczna i WITD. Łącznie zatrzymano 98 osób.

– Minionej nocy w godzinach od 21.00 do 4.00 w rejonie Starego Miasta policjanci z KWP w Poznaniu przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na kontrolę kierowców realizujących odpłatny przewóz osób. W działaniach uczestniczyli także funkcjonariusze Straży Granicznej i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.  Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze wylegitymowali 98 osób i skontrolowali 77 pojazdów. Koncentrowaliśmy się przede wszystkim na sprawdzaniu: dokumentacji wymaganej  w związku z wykonywaniem odpłatnego przewozu osób, stanu trzeźwości kierujących oraz stanu technicznego pojazdów. W związku z kontrolami funkcjonariusze nałożyli 24 mandaty karne i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych. W siedmiu przypadkach ujawnione nieprawidłowości będą skutkowały wydaniem decyzji administracyjnych przez WITD – mówi Iwona Liszczyńska z Komendy Miejskiej.

Czytaj także: Porozmawiajmy o reklamach w mieście | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl