POSUM w nowej odsłonie dzięki unijnej dotacji

Prawie 6,6 mln zł – takie dofinansowanie z unijnej kasy dostanie POSUM. Pieniądze posłużą na wyposażenie Centrum Medycyny Senioralnej i Paliatywnej. Nowoczesny kompleks ma być gotowy w 2019 roku. Będzie pierwszym w Poznaniu – i jednym z największych w kraju – ośrodkiem leczenia i opieki dla seniorów.

Za pieniądze z unijnej kasy POSUM kupi specjalistyczny sprzęt: wirówki, aparaty do elektroterapii, krioterapii i do terapii ultradźwiękami, centrum zabiegowo-diagnostyczne na wózku jezdnym, zestaw do magnetoterapii, system sufitowy do ćwiczeń w podwieszeniu oraz stoły rehabilitacyjne i terapeutyczne. Ponadto przenośne EKG, aparat USG, łóżka dla pacjentów, defibrylatory, holtery, ciśnieniomierze, koncentratory tlenu, respiratory, wózki toaletowo-prysznicowe, rezonans magnetyczny i sprzęt komputerowy z oprogramowaniem.

fot. Basarchitekci – projekt nowego obiektu POSUM

Wszystkie te urządzenia trafią do Poradni Geriatrycznej z Dzienną Opieką nad Osobami starszymi, hospicjum oraz Dziennego Oddziału Rehabilitacji Poznańskiego Centrum Medycyny Senioralnej i Paliatywnej POSUM. Centrum to największa w Poznaniu miejska inwestycja dotycząca opieki zdrowotnej. Rada miasta zarezerwowała już na budowę ośrodka niemal ponad 62 mln zł. Budowa ruszy jeszcze w tym roku, a cały kompleks ma być gotowy w 2019 roku.

(ra)

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl