Wielkopolska

Posiadali broń, kilogramy narkotyków i amunicję

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z handlem narkotykami. Jak się okazało, przestępcy mieli sporo za uszami. Teraz grozi im do 15 lat za kratami.

Miejscowość Turek

Policjanci z Poznania, zwalczający przestępczość narkotykową, natknęli się na dwóch podejrzanych mężczyzn. W współpracy z Prokuraturą Rejonową w Turku, postanowili to sprawdzić i natychmiast przystąpili do działania.

Wyposażeni w psa tropiącego, funkcjonariusze policji dokonali przeszukania domów podejrzanych. Znaleziono tam 5 kg różnych narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz kokainę. Dodatkowo natrafiono na znaczną ilość środków farmakologicznych i anabolicznych. Co więcej, jeden z mężczyzn posiadał nielegalnie broń palną oraz amunicję.

Przestępcy trafili do aresztu, gdzie zostali postawieni przed Prokuraturą Rejonową. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich wprowadzania do obrotu, a także nielegalnego posiadania broni.

-Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Drugi z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym- poinformował Maciej Święcichowski, z wielkopolskiej policji.

49-letni i 37-letni mężczyźni za swoje przestępcze występki mogą teraz spędzić nawet do 15 lat za kratami.

Czytaj także: Natalia z Gortatowa zostawiła testament i list. Nie czuła się bezpiecznie

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl