Polityk z Kościana szefem Nowoczesnej

Katarzyna Lubnauer zrezygnowała dziś z przewodniczenia partii. Przyznała, że czuje się odpowiedzialna za wyborczą porażkę Nowoczesnej oraz koalicji, której była częścią. Nowym przewodniczącym został pochodzący z wielkopolskiego Kościana poseł Adam Szłapka, dotychczasowy sekretarz Nowoczesnej.

Należy postawić pytanie, czy mam poczucie sukcesu? Czy jestem zadowolona z miejsca, w którym obecnie się znajdujemy? Czy uważam, że powinniśmy poprzestać na osiągniętych celach? Odpowiedź jest krótka – trzy razy „nie” – powiedziała dziś Katarzyna Lubnauer.

Dotychczasowa szefowa Nowoczesnej, która władze w partii przejęła odbierając ją twórcy Nowoczesnej Ryszardowi Petru – zrezygnowała ze stanowiska po serii wyborczych porażek.

Nowym przewodniczącym Nowoczesnej wybranym w głosowaniu został Adam Szłapka. Pochodzący z wielkopolskiego Kościana polityk, który po raz drugi został posłem. Wygrał z Krzysztofem Mieszkowskim. Obaj podkreślali w swoich wystąpieniach, że chcą by Nowoczesna była partią niezależną.

Adam Szłapka był radnym i wiceprzewodniczącym rady miasta w Kościanie. Następnie pracował w organizacjach pozarządowych a potem w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2015 roku wystartował do sejmu z okręgu kaliskiego. W ostatnich wyborach zmienił okręg i wystartował z Poznania. Po raz drugi zdobył mandat posła.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl