Pościg za seicento. Kierowca miał 3 promile

Leśnymi i polnymi drogami pędził kierowca fiata, uciekając przed policyjnym radiowozem jadącym na sygnałach. Ostatecznie rozpędzone auto zatrzymało się w rowie, gdzie dzielnicowy z Osiecznej zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Dzielnicowy z Osiecznej na trasie Lipno – Osieczna zauważył jadący w kierunku Lipna Fiata Seicento. W pewnym momencie funkcjonariusz dał kierowcy sygnał do zatrzymania się. Na ten widok mężczyzna przyspieszył i wjechał w polną drogę. Wówczas policjant natychmiast o sytuacji powiadomił dyżurnego leszczyńskiej jednostki, a następnie włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszył w pościg za kierowcą fiata. Rozpędzone auto uciekało polnymi i leśnymi drogami. Ostatecznie samochód zatrzymał się w rowie usytuowanym w polu zboża.

Dzielnicowy wtedy zatrzymał kierowcę fiata, który był kompletnie pijany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas precyzyjnych sprawdzeń okazało się, że 54-letni mieszkaniec gminy Osieczna od kilku miesięcy posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl