Portugalskie media o graczu Lecha Poznań: Odejdzie latem, ma lepsze oferty

Według dziennika O Jogo Pedro Rebocho otrzymał już lepsze oferty z zagranicy i nie zamierza rozmawiać z działaczami Lecha Poznań o nowej umowie. Możliwe jednak, że klub znalazł już jego następcę.

OPUŚCI POLSKĘ?

Jak przekazał portugalski dziennik O Jogo, lewy obrońca Lecha Poznań Pedro Rebocho nie przedłuży wygasającego kontraktu z Lechem i zmieni klub. Portugalczyk grał w tym sezonie zbyt rzadko, by zarząd mógł automatycznie odnowić jego umowę. Sam piłkarz z kolei ma nie chcieć rozmawiać o nowym kontrakcie, ponieważ dostał lepsze oferty z Turcji, w której już grał, reprezentując Besiktas oraz z Grecji.

NIE ZAWSZE BYŁ PIERWSZYM WYBOREM

W tym sezonie Rebocho rozegrał 36 spotkań, w których zaliczył 3 asysty i otrzymał 3 żółte kartki. Dla porównania, jego zmienni Barry Douglas, któremu również w czerwcu wygasa umowa, zagrał w obecnych rozgrywkach w 24 spotkaniach. Rebocho do Lecha przechodził latem 2021 roku. Wtedy klub płacił za niego 150 tysięcy euro.

ON GO ZASTĄPI?

Okazuje się jednak, że zarząd Kolejorza może mieć już na oku zastępcę Portugalczyka. Mowa o Florianie Miguelu, który aktualnie reprezentuje barwy hiszpańskiej Huesci, ale jego umowa również wygasa wraz z końcem sezonu. O zainteresowaniu Lecha Poznań jego usługami informował już w lutym TVP Sport.
Więcej o potencjalnym nabytku Kolejorza pisaliśmy tutaj: To pierwszy nabytek Lecha na przyszły sezon? Może zastąpić Rebocho

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl