Porażająca kwota na fałszywych fakturach. Szajka rozbita [VIDEO]

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu zatrzymali trzy osoby podejrzane o wystawianie fałszywych faktur na kwotę 125 milionów złotych.

Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu natrafili na trop trzech przestępców podejrzanych o wystawianie fałszywych faktur. Przestępcy robili wszystko, aby strażom prawa nie udało się dotrzeć do osób, które kierują nielegalnym interesem. Po długim śledztwie, celnicy namierzyli jednak miejsce pobytu podejrzanych. W sumie przeszukano pięć mieszkań.

– Zatrzymano trzech podejrzanych. W trakcie przeszukań ich miejsc pobytu funkcjonariusze odkryli dokumentację księgową oraz 6,8 miliona złotych. Znalezione pieniądze zostaną przeznaczone na poczet przyszłych kar – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Śledczy ustalili, że przestępcy są odpowiedzialni za kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wystawiała i posługiwała się fałszywymi fakturami VAT. Ich nielegalna działalność obejmowała podnajmowanie usług pracowniczych z udziałem obcokrajowców.

– Łączna wartość wprowadzonych do obrotu „lewych” faktur to blisko 125 mln zł. Wstępnie ustalono, że Skarb Państwa wskutek przestępczej działalności mógł stracić ponad 16 mln zł – informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Dwóch z zatrzymanych aresztowano na trzy miesiące. Wobec trzeciego zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Zobacz video:

Czytaj także: Zaczepiał i obnażał się przed kobietami

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl