Ponad 50 dowodów rejestracyjnych odebranych przez – zatruwanie powietrza

Trwają policyjne kontrole zanieczyszczania powietrza przez samochody. W 53 przypadkach, funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Tego typu kontrole będą odbywać się regularnie – zapewnia policja.

Jednym z czynników wpływających na zwiększenie emisji spalin do środowiska jest nieprawidłowy stan techniczny pojazdów poruszających się po polskich drogach. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa oraz porządku w ruchu drogowym, funkcjonariusze z poznańskiej drogówki przy wykorzystaniu nowego pojazdu służbowego wyposażonego między innymi w dymomierz i analizator spalin sprawdzają czy samochody nie emitują zbyt wielu szkodliwych spalin – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Głównym celem kontroli jest eliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego co wpływa negatywnie na środowisko.

Od początku czerwca przy wykorzystaniu nowego radiowozu policjanci skontrolowali 227 pojazdów. W związku ze złym stanem technicznym pojazdów zatrzymali 53 dowody rejestracyjne.

A co Państwo sądzą o radykalnym ściganiu kierowców, których auta zanieczyszczają środowisko? Prosimy o odpowiedzi w komentarzach poniżej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl