Wielkopolska

Ponad 2 promile alkoholu nie przeszkodziły 40-letniej kobiecie wejść za kierownicę

Kobieta w wieku 40 lat prowadziła samochód, mając ponad 2 promile alkoholu we krwi. Grozi jej teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach w Kaliszu doszło do skandalicznego incydentu na drodze, który mógł mieć tragiczne konsekwencje. Kobieta w wieku 40 lat, kierująca renault, jechała pomimo wysokiego poziomu alkoholu w organizmie. Dzięki czujności obywatela, który zareagował na jej nietypowe zachowanie za kierownicą, udało się uniknąć potencjalnej katastrofy.

Dziwne zachowanie za kierownicą

Nietrzeźwa kierująca wzbudziła podejrzenia kierowcy przed sobą. Na wstecznym lusterku widział, że miała problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna zatrzymał się przed skrzyżowaniem i podszedł do renault, które zatrzymało się za jego pojazdem. Tam zorientował się, że 40-letnia kobieta być może jest pod wpływem alkoholu.

Zatrzymanie kluczyków

Zdecydowany mężczyzna zabrał kluczyki kobiecie i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. To właśnie ta reakcja obywatela pozwoliła na błyskawiczną interwencję policji i uniknięcie ewentualnej tragedii na drodze.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującej. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze nie tylko zatrzymali jej prawo jazdy, ale także postawili poważne zarzuty.

40-latka, która prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości, może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Czytaj też: 32-latek chciał popełnić samobójstwo. Przeszkodzili mu policjanci, więc postanowił ich zabić

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl