Wielkopolska

Ponad 180 zgłoszeń w związku z burzami

Groźne burze przechodzą aktualnie przez wschodnią część Wielkopolski. Strażacy mają pełne ręce roboty. Najczęściej interweniują w związku z powalonymi drzewami.

Burze w Wielkopolsce zapowiadane były już od rana. Teraz między innymi silny wiatr i opady deszczu powodują wiele problemów w województwie. Wielkopolscy strażacy od godziny 8:00 do godziny 18:00 przyjęli już ponad 180 zgłoszeń. Pogoda okazała się najniebezpieczniejsza w Pile. Tam w całym powiecie służby interweniowały ponad 90 razy. Większość zgłoszeń dotyczy powalonych drzew.

Niebezpieczna pogoda

Najgroźniejsze burze przechodzą aktualnie przechodzą aktualnie przez wschód Wielkopolski – od Konina i Koła, przez Kalisz aż do Kępna. Najprawdopodobniej burze ominą Poznań.

Źródło: skyradar.pl

Ostrzeżenie 3 stopnia

Aż do godziny 3:00 na terenie całego województwa obowiązuje jednak alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W części Wielkopolski od Poznania na wschód jest to ostrzeżenie trzeciego stopnia. Wiatr może wiać z prędkością nawet do 13 kilometrów na godzinę. Możliwe są również opady deszczu do 50 mm, lokalnie grad, a także trąby powietrzne.

Czytaj także: Azjatyckie trole zaatakowały wpis Poznania o Marszu Równości. Czy to robota Putina?

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl