Pomóż posprzątać Lasek Dębiński i odbierz darmową roślinkę

Akcja w słusznej sprawie, a w zamian darmowe rośliny i dyplomy dla najmłodszych. W sobotę Grupa MTP wraz z Miastem Poznań zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w sprzątaniu Lasku Dębińskiego. Start o godzinie 10:00.

To kolejna edycję akcji Sprzątania Świata. Tym razem uczestnicy i wolontariusze posprzątają Lasek Dębiński. To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców Poznania.

Głównym celem jest wspólne działanie na rzecz natury i posprzątanie zalegających śmieci na terenie Lasku Dębińskiego. Jest to spokojna okolica, gdzie całe rodziny mogą aktywnie i pożytecznie spędzić czas.  Akcja trwać będzie do 12.00. – napisali organizatorzy.

Wszyscy chętni w pomocy przy zbieraniu śmieci powinni pojawić się punktualnie o godzinie 10:00 przy ul. Droga Dębińska 16 (vis a vis wjazdu do ROD Mazurek). Dostać można się tam autobusem linii 603. Należy wysiąść na przystanku o nazwie Droga Dębińska (przystanek na żądanie), który znajduje się kilka kroków od miejsca zbiórki. Ci, którzy przyjadą samochodem, będą go mogli zaparkować vis a vis wjazdu do ROD Mazurek.

Wszyscy uczestnicy otrzymają niezbędne do sprzątania wyposażenie. Po akcji organizatorzy przygotowali poczęstunek. Żeby nie produkować zbędnych śmieci, organizatorzy proszą o zabranie własnych kubków termicznych i łyżeczek. Najmłodsi uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w sprzątaniu. Wszyscy wolontariusze będą mogli również odebrać cebule kwiatowe, róże ogrodowe, nasiona lub byliny.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl