Polskie psy myśliwskie na Międzynarodowych Tragach Poznańskich

Psy myśliwskie mają doskonały węch i po zapachu są w stanie rozpoznać, jakie zwierzę konkretnie tropią. Eksperci opowiadają również o rasie spaniel polski, która została przywrócona dopiero kilka lat temu.

DLA MIŁOŚNIKÓW SURVIVALU I MYŚLISTWA

Na Międzynarodowych Tragach Poznańskich trwają targi Euro Traget Show. Tematyką obejmują one myślistwo, strzelectwo, sztukę survivalu i świat militariów. To najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce. Uczestnicy mają okazję poznać najnowsze trendy w optyce strzeleckiej, łucznictwie, wyposażeniu, akcesoriów, po broń i amunicję, a nawet wyposażenie taktyczne, czy pojazdy.

PSY MYŚLIWSKIE

Eksperci opowiadają również o psich towarzyszach myśliwych. Gońce polskie, ogary polskie i polskie spaniele myśliwskie to psy, które charakteryzują wyjątkowe umiejętności. Są w stanie rozpoznać wiele zapachów i zawsze wiedzą, jakie konkretnie zwierzę tropią. Co ciekawe, spaniele polskie to rasa, która została przywrócona zaledwie kilka lat temu na bazie spaniela rosyjskiego i nie jest jeszcze oficjalnie uznawana za osobną rasę. W wielu krajach psy te jednak wykorzystuje się do tropienia.

WIEDZA I PRAKTYKA

Targi to jednak okazja nie tylko, by zdobyć wiedzę teoretyczną, na przykład o tym, jak dbać o broń, jak przechowywać żywność, jak przygotować się na wyprawę w dzicz czy nawet jak działać w sytuacjach kryzysowych w oparciu o survival. To również pokazy i możliwość przetestowania broni i gadżetów w praktyce. Między innymi uczestnicy mogą wziąć udział w pokazie wabienia, posłuchać muzyki myśliwskiej, nauczyć się szybko i celnie strzelać, a nawet obejrzeć pokaz strzelectwa dynamicznego. Targi trwają do niedzieli.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl