Polska 1-3 Czechy – dotkliwa porażka i asysta Skórasia na otarcie łez

24 marca 2023 Polska poniosła dotkliwą porażkę w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2024 z reprezentacją Czech (1-3). Na otarcie łez można wspomnieć o fakcie, iż w meczu wystąpił zawodnik Lecha Poznań – Michał Skóraś, który zdobył asystę przy honorowej bramce.

Polacy rozpoczęli mecz od falstartu. Stracili bramki już w 1. i 3. minucie. Naszymi katami okazali się zawodnicy zespołu Sparta Praga – Ladislav Krejci i Tomas Cvancara. Po dwóch szybkich ciosach w pierwszej połowie, Czesi zadali nam kolejne uderzenie w minucie 64. Bramka Jana Kuchty (również Sparta Praga) kompletnie rozbiła nasze nadzieje na zwycięstwo. W międzyczasie na boisku w 46. minucie pojawił się Michał Skóraś, zmieniając innego Michała – Karbownika. Dzięki jego podaniu, inny rezerwowy – pomocnik Damian Szymański zdobył honorowego gola na 3-1. Całe spotkanie na ławce przesiedział inny zawodnik Lecha Poznań – Bartosz Salamon.

Santos (po nieudanym debiucie), jak i cały zespół mają jednak szansę na odkupienie win już w poniedziałek o 20:45. Zagramy wtedy mecz w Warszawie z Albanią.