Policjanci ze Starego Miasta mają nowy komisariat

Prace remontowe w zabytkowym budynku trwały dwa lata, elewacja została odrestaurowana, a wnętrze całkowicie przebudowane. Policjanci zyskali nowoczesny biurowiec w zabytkowym opakowaniu.

Cały remont wyniósł 18 milionów złotych. Większą część, bo aż 12 milionów złotych na przebudowę budynku dało miasto Poznań. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu policji.

Remont trwał dwa lata. Oprócz odrestaurowania elewacji w budynku zmieniono tak naprawdę wszystko. Piwnice zostały pogłębione i uszczelnione. Wszystkie kondygnacje od stron dziedzińca połączyła przeszklona winda. Najwyższą kondygnację, która do tej pory była strychem, przebudowano na biura. Dzięki windzie budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od strony dziedzińca, na parterze, powstała również przeszklona sala odpraw.

Gmach przy al. Marcinkowskiego, gdzie dziś jest komisariat, powstał w latach 1882-1985 według projektu architekta Heinricha Kocha jako siedziba pruskiego Głównego Urzędu Celnego. Policji służy od czasów II wojny światowej.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl