Wielkopolska

Policja zatrzymała włamywaczy. Okradali domy jednorodzinne. Padły strzały

Po dwóch włamaniach do domów jednorodzinnych na terenie gm. Ostrzeszów i gm. Czajków sprawcy zostali zatrzymani. Funkcjonariusze nie tylko odzyskali skradzione mienie, ale także zapobiegli przestępczym działaniom podejrzanych.

Pierwsze włamanie miało miejsce 28 września w Ostrzeszowie-Pustkowie. Sprawcy wykorzystali nieobecność domowników, wybijając szybę i dostając się do środka. Skradli biżuterię i pieniądze. Kolejne włamanie miało miejsce następnego dnia w gm. Czajków, gdzie po wyłamaniu okna do piwnicy złodzieje ukradli aparat fotograficzny i złotą biżuterię. Łączne straty wyniosły około 5 tysięcy złotych.

Działania policji

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ustalili, że w obu przypadkach sprawcy używali srebrnego samochodu marki Opel. Wspólnie z policją z Ostrowa Wielkopolskiego i Wieruszowa rozpoczęli operację mającą na celu zatrzymanie przestępców.

Po dokonaniu włamania w Czajkowie, sprawcy ruszyli w kierunku województwa łódzkiego. W odpowiedzi na to ostrzeszowscy funkcjonariusze poprosili o wsparcie policję w Wieruszowie. Policjanci z Wieruszowa, po kontakcie telefonicznym z ostrzeszowscy kolegami, wyruszyli nieoznakowanym radiowozem na trasę Lututów-Wieluń. Tam zauważyli zaparkowany Opel i dwóch mężczyzn zbliżających się do pojazdu.

Interwencja

Ostrzeszowscy i wieruszowscy policjanci podjęli interwencję i wezwali mężczyzn do zatrzymania się. Jeden z nich pozostał na miejscu, drugi próbował ucieczki, nie reagując na polecenia policjanta. Sytuacja zakończyła się strzałami ostrzegawczymi w powietrze.

Okazało się, że sprawcami włamań byli 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego i 33-letni mieszkaniec Wrocławia. W przeszukanym samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, znaleziono skradzione przedmioty.

– Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, na wniosek którego na poniedziałkowym posiedzeniu aresztowym wobec sprawców sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk.

Policja ma sprawców (fot. Łukasz Gdak / zdj. ilustracyjne)

Czytaj też: Więźniarka uderzona przez osobowe auto. Poważne utrudnienia na A2

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl