Polak bliski zwycięstwa w Grand Prix 4Foulee

W Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Konne 4Foulee. Najważniejszym punktem imprezy był niedzielny konkurs Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Czwarte miejsce zajął Polak – Wojciech Wojcianiec, a pierwsze – Marokańczyk Abdelkebir Ouaddar.

Międzynarodowe Zawody 4Foulee to jedna z najważniejszych cyklicznych imprez w Poznaniu. Odbywa się na terenie Hipodromu Wola. W tym roku, podczas Grand Prix wystartowało 45 par. Zmagania na poziomie 160 cm zaliczane były do grupy B światowego rankingu. Zawodnicy walczyli o 100 000 euro, ale i o punkty do indywidualnego rankingu olimpijskiego oraz kwalifikację do tegorocznych mistrzostw Europy.

Na trasę składało się 13 przeszkód, w tym podwójnego i potrójnego szeregu, konie oddać musiały 16 skoków. Ostatecznie do rozgrywki zakwalifikowało się 8 par a wygrał ją reprezentant Maroka – Abdelkebir Ouaddar.

Zawodnik przez wszystkie dni tegorocznej edycji 4Foulee wygrywał łącznie trzy konkursy zaliczane do Longines Rankings. W czwartek wraz z Łotyszem Kristapsem Neretnieksem wygrał w konkursie o Nagrodę Konnej Wielkopolski, a w piątek w Memoriale Macieja Frankiewicza. Drugie miejsce zajął Szwajcar – Adrian Schmid, a trzecie reprezentantka Szwecji Karin Martinsen.

Warto podkreślić, że pierwszy bezbłędny przejazd w Grand Prix należał do Polaka – Wojciecha Wojciańca. W finale startował jako pierwszy, a ostatecznie zdobył 4. miejsce.

Źródło: Urząd Miasta Poznań