Połączą sztukę z nauką. Warto tam przyjść

Sztuka i nauka razem? To możliwe dzięki Poznańskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki, który odbędzie już po raz 27. W planach aż 85 różnorodnych wydarzeń.

Od 15 do 20 kwietnia Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zamieni się w przestrzeń nie tylko nauki ale również sztuki. Wszystko za sprawą Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się już po raz 27. Tematem tegorocznej edycji będzie sztuczna inteligencja.

Nic dziwnego, zainteresowanie nią rośnie i jest ona dostępna dla coraz większej liczby ludzi. Technologia oparta na sztucznej inteligencji staje się integralną częścią życia społecznego. Stawia to naukowców jak i odbiorców przez nowymi wyzwaniami.

Podczas festiwalu będzie można wziąć udział m.in. w interaktywnych warsztatach, wykładach, pokazach oraz panelach dyskusyjnych, które wzbogacą wiedzę uczestników na temat sztuki i nauki. Uczestnicy będą mogli wybierać wśród atrakcji przygotowanych aż przez osiem poznańskich uczelni: Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Politechnikę Poznańską oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, a także poznański oddział Polskiej Akademii Nauk oraz Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Na finał festiwalu zaplanowano koncert, organizowany przez Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Program festiwalu dostępny jest na stronie Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Czytaj także- Ta ulica w centrum było długo zamknięta. Można już w nią wjechać samochodem | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl