Podwyżki za odbiór śmieci. Jak duże?

Odbiór śmieci zdrożeje – zapowiadają miejscy urzędnicy. Dziś potwierdził to też nowy zastępca prezydenta odpowiedzialny min. za gospodarkę komunalną.

Barto Guss – nowy zastępca prezydenta Poznania odpowiedzialny min. za GOAP przyznał w wywiadzie dla Głosu Wielkopolskiego, że ceny odbioru śmieci zdrożeją. Wcześniej także urzędnicy GOAPu zapowiadali, że podwyżka to kwestia czasu. Opłata za śmieci ma być zróżnicowana, tańsza dla mieszkań i droższa dla domów jednorodzinnych. Dla mieszkań opłata od osoby miałaby wzrosnąć o złotówkę, dla domów jednorodzinnych nawet o 3 złote. Zróżnicowanie opłat byłoby nowością. Sytuacja w GOAPie jest napięta ponieważ część firm, która wygrała przetargi na odbiór odpadów grozi wypowiedzeniem kontraktów, przekonując, że otrzymują zbyt małe wynagrodzenia.

O wysokości podwyżek zdecyduje nowy zarząd GOAP. Podwyżki wydają się jednak pewne, biorąc pod uwagę wypowiedzi nowego zastępcy prezydenta oraz urzędników GOAP. Pewna nie jest jeszcze jedynie wysokość podwyżek. Ta rozstrzygnie się pewnie w ciągu najbliższych miesięcy.

kontaktPoznań, Poznews 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl