Wielkopolska

Podpisano umowę na rozbudowę wiaduktu w Swarzędzu. Kierowców czekają utrudnienia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na rozbudowę wiaduktu nad ulicą Piaski w Swarzędzu. Inwestycja ma zostać ukończona w ciągu 24 miesięcy. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG, która zadeklarowała wykonanie prac za kwotę blisko 16 mln złotych.

W najbliższym czasie nastąpi przekazanie placu budowy. Kontrakt między podmiotami obejmuję rozbiórkę obecnego wiaduktu w ciągu drogi krajowej 92 nad ulicą Piaski w Swarzędzu, a także wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne. Dodatkowo przebudowane zostaną chodniki pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski wraz murami oporowymi.

Kierowców czekają utrudnienia

W związku z pracami na ul. Piaski (pod wiaduktem) będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Dopuszczone zostaną pewne wyjątki m.in. możliwość zamknięcia ul. Piaski w godzinach nocnych od 22 do 6; możliwość zamknięcia ul. Piaski na czas wykonywania robót związanych z wyburzeniem ustroju nośnego i montażem belek prefabrykowanych ustroju nośnego (nie dłużej niż miesiąc dla każdej jezdni).

Oprócz tego możliwe są również krótkotrwałe wyłączenia ruchu i zamknięcie ul. Piaski dla ruchu do czterech godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych, jednak nie częściej niż trzy razy w tygodniu.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 24 miesięcy.

Hubert Ossowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl