Podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza zatrzymany w Ostrowie Wielkopolskim

Mężczyzna ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania przebywał w Ostrowie Wielkopolskim. Jest podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza z Amsterdamu. Zatrzymali go policjanci CBŚP we współpracy z policją niderlandzką.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

30-letni mężczyzna ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania trafił w ręce policji. Przestępca jest podejrzany o współudział w zabójstwie dziennikarza z Amsterdamu. Funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali go w Ostrowie Wielkopolskim. Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim oraz wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Poznaniu CBŚP i z pomocą ostrowskich policjantów udało się wreszcie odnaleźć 30-latka.

Pomogli niderlandzcy policjanci

Działania przeprowadzono na terenie Ostrowa Wielkopolskiego we współpracy z policją niderlandzką. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymany był ścigany ENA za podejrzenie współudziału w zabójstwie dziennikarza w lipcu 2021 roku w Amsterdamie. Ponadto miał mieć swój udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

hotel dla psów w Poznaniu

Nie tylko zabójstwo

W trakcie przeszukiwania rzeczy mężczyzny, policjanci znaleźli amfetaminę. Wobec zatrzymanego mężczyzny zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów, gdzie podejrzany stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl