Poczta Workspace, czyli nowe życie starej poczty. Zmiany w ważnym budynku w centrum

Przez lata budynek poczty u zbiegu ul. 23 Lutego i Al. Marcinkowskiego był wystawiony na sprzedaż. W końcu znalazł nowego właściciela i do biur zajmowanych niegdyś przez pracowników Telekomunikacji Polskiej, a później Orange wprowadzili się przedstawiciele zawodów kreatywnych. Na tym jednak nie koniec. Poznajcie Poczta Workspace.

– Mieści się tu już szkoła aktorska i muzyczna. Można się tu również nauczyć tańca – mówi Bartosz Nowacki z Poczta Workspace, bo tak teraz nazywane jest aż 6 tys. m kw. dawnego biurowca z pocztą na narożniku. Ta zresztą funkcjonuje nadal i na razie nie zanosi się by miała zniknąć.

– Poczta będzie tu działać przynajmniej przez 2 – 3 lata. Wtedy planowana jest duża przebudowa wnętrz gmachu. Trwają już nawet prace projektowe i być może niedługo będziemy mogli pochwalić się pierwszymi wizualizacjami. Jenak nawet po remoncie chcielibyśmy żeby zgodnie z tradycją budynek mieścił urząd pocztowy, może trochę mniejszy – wyjaśnia Nowacki. Wtedy też w budynku ma się pojawić przestrzeń na nową restaurację. Nie trzeba jednak czekać, by w starym gmachu spotkać ludzi z ciekawymi przepisami na działania zawodowe, artystyczne czy kulturalne.

Fot. Poczta Workspace

– Oprócz agencji kreatywnych działa tu np. redakcja magazynu Freshmag. Wielu jeżyczan z pewnością pamięta „Zakład”, który mieścił się w dawnych Poznańskich Zakładach Graficznych przy ul. Wawrzyniaka. Właśnie między innymi ludzie, którzy tworzyli tamto kultowe miejsce tworzą teraz Poczta Workspace – wyjaśnia Bartosz Nowacki z Poczta Wokspace. Jak się dowiadujemy, projekt na razie nie ma charakteru komercyjnego.

– Do czasu remontu chcemy budować charakter oraz klimat miejsca, bo to najważniejsze – zdradza Nowacki. By jednak móc korzystać z nowej i ciekawej, dotąd zamkniętej dla zwykłego poznaniaka przestrzeni nie trzeba wcale pracować w tzw. przemyśle kreatywnym. W miejscu tym już odbywa się wiele ciekawych przedsięwzięć. Np. już 5 kwietnia będzie można wziąć tu udział w ciekawym spotkaniu w ramach cyklu Santa Grafika. Tym razem spotkanie, podczas którego grać będzie DJ odbędzie się pod hasłem: „PROJEKTOWANIE [ DLA /OBOK / W OBRĘBIE ] KULTURY”.

Czytaj też: Tyle rezerwatów przyrody naraz nie powstało nigdy

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl