Pociągiem z Poznania do Warszawy o 30 minut dłużej

Złe wiadomości dla podróżnych wybierających się pociągiem do Warszawy. Od 21 września pociągi pojadą przez Toruń, a przejazd wydłuży się o kolejne… pół godziny.

Magistrala kolejowa pomiędzy Poznaniem a Warszawą jest remontowana od ponad roku. Już teraz pociągi dalekobieżne muszą kursować przez Inowrocław. Niestety wkrótce podróż wydłuży się jeszcze bardziej.

Przez Toruń będziemy jeździli od 21 września do 20 października. Czas przejazdu do Warszawy wyniesie minimum 4 godziny.

Są też dobre informacje dla podróżujących pociągami. W 2020 roku z Poznania do Szczecina pojedziemy o 50 minut krócej. Wczoraj PKP podpisało umowę na wykonanie nowego systemu kierowania ruchem na trasie Poznań – Wronki. Dzięki niemu pociągi mają jeździć szybciej i częściej, a montaż urządzeń komputerowych i monitoringu zapewni bezpieczeństwo podróżnym.

W ramach projektu wybudowana zostanie nowoczesna sieć transmisyjna oraz radiołączności. Zapewni to sprawną łączność pomiędzy posterunkami i bezpieczne prowadzenie ruchu.

„Przebudowa obejmie 45 peronów na 21 stacjach i przystankach. Będą wyposażone w wiaty, nowe oświetlenie, informację pasażerską oraz udogodnienia dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Lokalne Centra Sterowania w Poznaniu i Stargardzie, nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym oraz przebudowa 48 przejazdów kolejowo – drogowych poprawią bezpieczeństwo” – mówił Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Zmodernizowanych zostanie także 18 wiaduktów kolejowych. Powstanie także 68 przejść dla zwierząt.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl