Pociągi nie jadą bezpośrednio z Poznania do Berlina. Wymuszona przesiadka. Co się stało?

Od środy, 24 stycznia do poniedziałku, 29 stycznia 2024 roku trwa strajk związku zawodowego GDL w Niemczech. Wpływa to na funkcjonowanie kolei. W związku z tym, podróżni korzystający z połączeń międzynarodowych z Polski do Niemiec, nie pojadą bezpośrednio do Berlina. Muszą być przygotowani na zmiany w rozkładach i zastępczą komunikację autobusową.

Zrzeszenie Maszynistów w Niemczech postuluje dodatkowe 555 euro miesięcznie oraz dodatkowe świadczenia związane z inflacją przez okres 12 miesięcy. Z ich publicznych oświadczeń wynika, że Związek uznaje za istotne skrócenie czasu pracy pracowników z 38 do 35 godzin tygodniowo.

Od 24 do 28 stycznia wszystkie pociągi z Polski do Berlina (przez Poznań), jak i z powrotem, będą kończyły i rozpoczynały bieg na stacji Rzepin. Na odcinku Rzepin – Frankfurt (Oder) – Rzepin zorganizowano zastępczą komunikację autobusową obsługiwaną przez PKP Intercity. Później pasażerowie muszą się przesiąść na pociągi regionalne. Linia RE1 kursuje na odcinku Frankfurt (Oder) – Berlin. Nie obejmuje jej strajk. Pociągi kursują do Berlina średnio, co 20 minut.

W poniedziałek, 29 stycznia prawie wszystkie pociągi z Polski do Berlina oraz z Berlina do Polski będą kończyły i rozpoczynały bieg na stacji Rzepin. Zastępcza komunikacja autobusowa obsługiwana przez PKP Intercity będzie działać na odcinku Rzepin – Frankfurt (Oder) – Rzepin. Wyjątkiem będzie pociąg Berlin – Warszawa Express nr 40, który będzie kursował w pełnej relacji do Berlina.

Zasady korzystania z biletów, zwroty i reklamacje:

Podróżni posiadający bilety do i z Niemiec (ważne na okres od 23 do 29 stycznia 2024 roku) mogą podróżować na podstawie posiadanego biletu do 5 lutego 2024 roku.

Zasady zwrotów:

– W kasie biletowej – przed upływem terminu ważności biletu,

– Reklamacje – po upływie terminu ważności biletu lub w przypadku zakupu biletu online.

Reklamacje i szczegóły zwrotów dostępne na oficjalnej stronie: www.intercity.pl.

Czytaj też: Zamyka się popularna Biedronka w Poznaniu. Znamy powód [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl