Pobity, przejechany przez samochód. Wyroki? 3 lata więzienia

Albert został najpierw pobity na ulicy Krysiewicza, a następnie, gdy upadł na jezdnie, przejechał po nim samochód. Dziś zapadły wyroki. Mężczyzna, który go pobił i kobieta, która po nim przejechała samochodem … dostali po 3 lata więzienia. 

Historia Alberta jest dramatyczna. Najpierw, z niewiadomych przyczyn, został pobity na ulicy przez Krzysztofa M. Po tym, przewrócił się na jezdnie, gdzie przejechała po nim autem Marta Sz. Nikt z podejrzanych nie udzielił mu pomocy. Krzysztof M. uciekł i ukrywał się przez kilka miesięcy za granicą. Marta Sz. po tym jak przejechała autem po leżącym mężczyźnie, również uciekła z miejsca przestępstwa. Została zatrzymana po kilku dniach.

Dziś sąd wydał wyroki w tej sprawie. Krzysztof M.i Marta Sz. zostali skazani na trzy lata bezwzględnego więzienia. Będą musieli zapłacić też odszkodowania rodzinie: Krzysztof M – 20 tys złotych, a Marta Sz – 50 tys złotych.

Wyrok nie jest prawomocny, strony mogą się odwołać, ale nie wiadomo jeszcze, czy to zrobią. Stan 21-letniego Alberta jest wegetatywny. Najprawdopodobniej nigdy nie wróci już do zdrowia.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl