W niedzielę Wielkanocną Pasjonaci Podziemi zaprosili poznaniaków na darmowe zwiedzanie reliktów Fortu Winiary. Organizatorzy spaceru opowiadali o historii miejsc, które zachowały się po Twierdzy. Na miejscu można było kupić mapy, maski gazowe i torby, oraz wesprzeć stowarzyszenie.
Stowarzyszenie Pasjonaci Podziemi zaprosili poznaniaków w niedzielę Wielkanocną na zwiedzanie Fortu Winiary. Żądni przygód organizatorzy wycieczek po podziemiach w całej Polsce i Europie, oprowadzali uczestników przez relikty fortu. Pokazywali i opowiadali o historii wszystkich zachowanych miejsc po dawnej Twierdzy.
Budowę fortu rozpoczęto w 1828 roku, a zakończono 14 lat później, w 1842 roku. Był to największy fort artyleryjski w Europie. Jego fortyfikacje zostały częściowo zniszczone podczas wojny. 21 lipca 1946 roku dokonano tam ostatniej publicznej egzekucji w historii Polski. Na stokach cytadeli powieszono niemieckiego zbrodniarza, Artura Greisera. Później fort systematycznie rozbierano, a pozyskaną cegłę wykorzystano do odbudowy zrujnowanego Poznania i Warszawy.
Wyprawa po reliktach fortu była bezpłatna. Na miejscu można było kupić mapę Twierdzy Poznań, Fortu Winiary, maski przeciwgazowe oraz torby.