Po Poznaniu będzie jeździć świąteczna bimba

Kilometr łańcucha i 10 000 lampek ledowych. Tramwaj świątecznej linii 24 zabierze pasażerów do wszystkich miejsc w których odbywa się Jarmark Świąteczny. Pierwsi pasażerowie pojadą nim 1 grudnia.

DODATKOWA LINIA

Poznańskie Betlejem w tym roku wyjątkowo odbywa się w czterech lokalizacjach, w tym po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak co roku do odwiedzania tych wyjątkowych miejsc zachęcić chce również MPK. Już od grudnia spółka uruchomi nową linię tramwajową.

TRASA: POZNAŃSKIE BETLEJEM

Będzie ona oznaczona numerem 24, nawiązując do daty Bożego Narodzenia. Tramwaj zabierać będzie pasażerów do wszystkich miejsc Poznańskiego Betlejem, czyli na Plac Kolegiacki, Rynek Łazarski, Plac Wolności oraz na MTP. Trasa prowadzić będzie przez przystanki Górczyn PKM, Głogowska, Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, Strzelecka, Podgórna, Aleje Marcinkowskiego.

PRAWIE KILOMETR ŁAŃCUCHA

Tramwaj będzie wyjątkowy, bo ozdobione tysiącami lampek, co tylko dodać ma panującego w Poznaniu świątecznego klimatu. Do jego ozdobienia potrzebny był niemal kilometr łańcucha, na których jest prawie 10 000 ledów. Swój pierwszy przejazd dwudziestka czwórka rozpocznie o godzinie 16:10. Pasażerowie będą mogli korzystać z dodatkowej linii do 23 grudnia. Obowiązywać będą na niej standardowe ceny biletów.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl