PiS straci władzę. Kolejny sondaż to potwierdza

Prawo i Sprawiedliwość według kolejnego sondażu straci władzę po najbliższych wyborach parlamentarnych. Opozycja zdobywa według kolejnego sondażu około 250 mandatów w sejmie, a PiS nieco ponad 200.

PIS PRZECHODZI DO PRZESZŁOŚCI

Prawo i Sprawiedliwość, według badania dla Rzeczpospolitej, w nowym Sejmie straci większość. PiS według aktualnego sondażu (który potwierdza trend sondażowy) zdobędzie 33,7 procent głosów, Koalicja Obywatelska 27,6, PL2050 Hołowni 10,9, Lewica 10,1, PSL 5,7, Konfederacja 5,7.

W podziale na mandatu w Sejmie oznacza to, że PiS zdobywa około 205 mandatów, a opozycja KO, PL2050, Lewica i PSL – 250 mandatów. PiS nie zbuduje więc rządu nawet z Konfederacją.

PREZES SIĘ STARA

Prezes PiS Jarosław Kaczyński postanowił pomóc swojej partii i ruszyć w Polskę. W czasie spotkań z wyborcami, zwolennicy PiS wyśmiewają się z kobiet, mniejszości seksualnych, prezes PiS regularnie atakuje też największego partnera handlowego Polski – Niemcy. W czasie ostatniego spotkania Jarosław Kaczyński przekonywał swoich zwolenników, że kobiety uzależniają się od alkoholu średnio w ciągu 2 lat a mężczyźni w ciągu 20, co jest antynaukową teorią, która w dodatku może mieć szkodliwe skutki społeczne.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl