PIM nie ma już szefa, ma szefową

Poznańskie Inwestycje Miejskie odpowiadają za wielomilionowe inwestycje. Po śmierci poprzedniego prezesa, nowym został Jaromir Weigel, ale właśnie stracił stanowisko.

Nowym szefem PIM została Justyna Litka, wcześniej była zastępcą dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego.

Ta decyzja Rady Nadzorczej pokazuje także, że chcemy kompleksowo podejść do kwestii podziału kompetencji w zarządach miejskich spółek, by funkcjonowały jak najefektywniej. Zaczęliśmy od Spółki PIM, ze względu na jej strategiczne znaczenie dla Miasta. Wpisuje się też w naszą politykę równości i różnorodności – w UMP oraz miejskich spółkach stanowiska kierownicze obejmuje coraz więcej kobiet. Pani prezes gratuluję, a całemu zarządowi deklaruję pełne wsparcie. Za pracę dla Spółki dziękuję dotychczasowemu prezesowi, panu Jaromirowi Weigelowi, licząc jednocześnie na współpracę dla Miasta w przyszłości – mówi prezydent Jacek Jaśkowiak

Przyszła prezes z wykształcenia jest ekonomistką – absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyła też studia dodatkowe, m. in. prawo gospodarcze i Executive MBA. Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania strategicznego i reorganizacji przedsiębiorstw zdobywała współpracując z DGA S.A. oraz na stanowiskach wiceprezesa, prezesa zarządu i dyrektora zarządzającego różnych podmiotów gospodarczych. Od roku 2009 zatrudniona jest w Biurze Nadzoru Właścicielskiego UMP – najpierw jako główny specjalista ds. projektów, a od roku 2012 – na stanowisku zastępcy dyrektora.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl