Piłkarze Kolejorza na spotkaniu w niecodziennym miejscu

Piłkarze Lecha Poznań podzielili się z dziećmi swoimi historiami treningowymi i opowiedzieli o tym, co zrobić, aby osiągnąć sukces w piłce nożnej.

Alan Czerwiński i Filip Bednarek, piłkarze Lecha Poznań, odwiedzili Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda” przy ul. Perzyckiej, gdzie spotkali się z dziećmi z dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych: „Marcelin” i „Marcelinka”.

W tych placówkach w Poznaniu przebywa ponad 200 dzieci, które nie miały możliwości dorastania w swoich rodzinach. Jednocześnie obecnie aż 83 dzieci znajduje się w sytuacji wymagającej natychmiastowej pomocy i znalezienia nowego miejsca dla nich. Wszystkie te dzieci oczekują na nowych rodziców zastępczych, jednak wciąż brakuje ochotników gotowych podjąć się tej ważnej roli. W Poznaniu obecnie funkcjonuje 381 rodzin zastępczych, które troszczą się o 530 dzieci.

Placówki te pełnią rolę wsparcia dla rodzin, oferując doraźną całodobową opiekę w sytuacjach kryzysowych. Ich głównym zadaniem jest opieka nad dziećmi i ich wychowanie do momentu, gdy mogą wrócić do swoich rodziców biologicznych lub zostaną umieszczeni w rodzinie adopcyjnej lub innej, lepiej dostosowanej placówce.

W 12 poznańskich placówkach opiekuńczo-wychowawczych, popularnie nazywanych Domami Dziecka, co roku znajduje schronienie średnio 220 dzieci. Chcesz pomóc tym dzieciom? Zgłoś się tutaj.

Czytaj także: Ostatnia szansa na wieczną pamiątkę

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl