Piłkarz Lecha odcina się od trenera: „Nie można tak mówić”

Asystent trenera van den Broma, który prowadził drużynę w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze, powiedział po spotkaniu, że piłkarze są już zmęczeni intensywnym sezonem i stąd rezultaty, jak wynik meczu z Górnikiem. Od tej wypowiedzi zdaje się odcinać Lubomir  Šatka.


– Po tak długim sezonie może brakować nam nie tyle motywacji, co po prostu energii. Byliśmy dobrze przygotowani i zmotywowani przed meczem. Chcemy zakończyć sezon na trzecim miejscu – zapewniał Denny Landzaat. O trudach wielu spotkań mówi też jednak jeden z zawodników Lecha, i nie zgadza się z takim sposobem argumentowania.

-Odczuwamy trudy sezonu, ale nie można o tym mówić i tłumaczyć się tym, że mamy w nogach wiele spotkań. Mamy swoje cele i musimy walczyć do końca-mówi  Šatka, i dodaje-Jeszcze są mecze przed nami i ufam w naszą drużynę. W tym sezonie wiele razy pokazywaliśmy, jak jesteśmy mocni. Myślę, że w tych ostatnich spotkaniach jeszcze to pokażemy.

Lech rozegrał już 52 spotkania w rozgrywkach 2022/2023, część piłkarzy ma po 3000 minut na murawie. Problem polega na tym, że Kolejorz nie może być pewny gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Obecni mistrzowie Polski są na 4. miejscu, ale przed nimi jeszcze kilka meczów.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl