Piłkarz Lecha nominowany do nagrody zawodnika miesiąca

Mikael Ishak wypadł z gry, a na boisku zastąpił go Filip Szymczak. Dobre występy Polaka nie przeszły bez echa. Znalazł się on wśród nominowanych do nagrody zawodnika miesiąca.

Dobry miesiąc

PKO BP Ekstraklasa ogłosiła listę nominowanych do nagrody dla najlepszego piłkarza lutego. Wśród ośmiu wyróżnionych znalazł się jeden zawodnik Lecha Poznań. Mowa o Filipie Szymczaku. Poznaniak w ubiegłym miesiącu wystąpił w meczach przeciwko Zagłębiu Lubin, Jagielloni Białystok i Śląskowi Wrocław. Zdobył w tym czasie dwie bramki, w tym jedną na wagę zwycięstwa z liderem tabeli Ekstraklasy.

Nominowani

O miano najlepszego zawodnika miesiąca Szymczak powalczy z Valentinem Cojocaru, Kamilem Grosickim, Jesusem Imazem, Pawłem Jaroszyńskim, Adrianem Kapralikiem, Mateuszem Kochalskim, Ilią Szkurinem, Dannym Trejo i Fredrikiem Ulvestadem. Aż trzech piłkarzy z tej listy gra w barwach Pogoni Szczecin.

Jest w formie

Filip Szymczak zalicza dobry sezon w zespole Lecha. Przed przerwą zimową był on głównie zmiennikiem Mikaela Ishaka. Kiedy jednak Szwed wypadł z gry, to poznaniak stał się podstawowym napastnikiem niebiesko-białych. 21-latek zaliczył w tych rozgrywkach łącznie cztery bramki i cztery asysty. Na Szymczaka w plebiscycie zawodnika miesiąca można głosować na Facebooku i Twitterze Ekstraklasy.

Czytaj także: Wziął auto na jazdę próbną. Nie wrócił

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl