Piłkarki będą mieć w Poznaniu swój stadion

Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisały umowę na modernizacje klubowego stadionu, zlokalizowanego w sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań – Wschód. Po modernizacji boisko ma spełniać wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu piłkarki Polonii nie będą musiały już rywalizować na wypożyczanych obiektach.

W ciągu około pół roku od podpisania umowy wykonawca ma nie tylko wybudować boisko główne z trawiastą nawierzchnią wraz z oświetleniem, nagłośnieniem i trybunami, lecz także  zaadaptować istniejące kontenery socjalne do pełnienia funkcji zaplecza magazynowego.

Przy stadionie powstaną parkingi, dojazdy i ogrodzenie zgodne z wymogami licencyjnymi PZPN. Na terenie stadionu zainstalowany zostanie także monitoring – informuje PiM

Główne boisko klubu powstanie po usunięciu istniejącej na terenie obiektu skarpy. Jej likwidacja pozwoli na zbudowanie w przyszłości dodatkowej płyty treningowej.  Boisko piłkarskie będzie miało 105 m długości i 68 m szerokości. Od jego północnej strony oraz częściowo od strony zachodniej powstaną trybuny, które będą mogły pomieścić 500 osób.

Od roku poznańskie piłkarki walczą w Ekstralidze dlatego też potrzebują obiektu, który ma wyższy standard niż dotychczasowy, który wygląda tak.

Fot:PiM

Nasze wyniki sportowe pokazały że można stawiać sobie ambitne cele i do nich zmierzać mając wokół siebie tylko przyjaciół, determinację, pomysł i ludzi oddanych i zwariowanych na punkcie piłki nożnej. Niestety wymiar sportowy i finansowy gry na poziomie Ekstraligi to dwa odrębne światy jeden to boisko a drugi to koloseum – mówią piłkarki.

Modernizacja stadionu jest dla piłkarek z Polonii bardzo ważna, ale równie istotne jest wsparcie finansowe na bieżącą działalność. Trwa obecnie zrzutka na funkcjonowanie Polonii. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl