Wielkopolska

Pijany i pod wpływem narkotyków bił i poniżał swojego 70-letniego ojca

Przemoc w rodzinie trwała od ponad 2 lat. O wszystkim wiedział wnuk agresora. Mężczyzna kopał, bił i obrażał swojego 70-letniego ojca. W końcu senior postanowił powiadomić policję.

ZOSTAŁ POWAŻNIE RANNY

Ta rodzinna tragedia rozgrywała się od kilku lat w czterech ścianach w domu we wsi Białośliwie niedaleko Piły. Senior po kolejnym pobiciu nie wytrzymał i powiadomił policję. Jak przekazał mundurowym, jego syn bez powodu wszczął kłótnię, a później kopał, biła, a na końcu popchnął na ziemię seniora. 70-latek doznał wielu otwartych ran. Na miejscu był obecny wnuk pokrzywdzonego, który potwierdził policjantom, że do podobnych sytuacji dochodziło także w przeszłości.

NARKOTYKI I ALKOHOL

Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 40-letniego agresora. Po badaniu alkomatem okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile. Policjanci ustalili, że do przemocy fizycznej i psychicznej dochodziło od ponad dwóch lat. Mężczyzna znęcał się nad swoim ojcem, nie tylko będąc pod wpływem alkoholu, ale także narkotyków.

NIE JESTEŚ SAM

Sąd w Chodzieży zadecydował, że 40-latek na trzy miesiące trafi do tymczasowego aresztu. Za znęcanie się nad ojcem grozi mu nawet 5 lat więzienia. Przypominamy, że przemoc domową zawsze należy zgłaszać. Można zrobić to za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub poinformować ośrodek pomocy społecznej albo zadzwonić na “Niebieską Linię”

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl