Pierwszy w Wielkopolsce SOR dla dzieci rozpoczyna swoją działalność w czwartek o północy

W nocy z 29 na 30 grudnia nastąpi symboliczne otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielkopolskim Centrum Pediatrii. To pierwszy SOR dla dzieci w województwie. Zastąpi on dotychczasową Izbę Przyjęć.

Pierwszy taki oddział w Wielkopolsce

Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci rozpocznie swoją działalność w nocy z czwartku na piątek w Poznaniu. Pierwszy taki oddział w Wielkopolsce zostanie otwarty w powstałym kilka miesięcy temu Wielkopolskim Centrum Pediatrii. SOR planowano już wcześniej, jednak w placówce brakowało lekarzy medycyny ratunkowej. Teraz umowę udało się podpisać i pierwsi pacjenci trafią tam jeszcze przed Nowym Rokiem.

Usprawnienie pracy szpitala

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka działa pomiędzy ulicami Wrzoska, Dojazd i Witosa na Winiarach, w Poznaniu od wiosny tego roku. Utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla najmłodszych ułatwi pracę szpitala, gdzie do tej pory funkcjonuje tylko Izba Przyjęć. Dwóch lekarzy często nie jest w stanie obsłużyć dużej liczby pacjentów w jednym czasie.

Pacjentów przyjmą lekarze medycyny ratunkowej

Jak informuje portal rmf24.pl, SOR w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka będzie obsługiwało od trzech do czterech lekarzy medycyny ratunkowej. Medycy będą na początku wspierani przez pediatrów, chirurgów i laryngologów. Dodatkowo lekarze pomogą w ramach „wieczorynki”. Wtedy na oddział trafiają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Pomoc udzielana jest natomiast poza standardowymi godzinami pracy szpitala.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl