Pierwszy w Polsce wyrok w sprawie afery GetBack zapadł w Poznaniu

W sprawie afery GetBack, w której ludzie w całej Polsce stracili dwa i pół miliarda złotych, zapadł pierwszy wyrok. Wydał go sąd w Poznaniu. 

Poznański sąd okręgowy uznał, że umowa jaką pokrzywdzona zawarła na zakup obligacji jest nieważna, bo jest sprzeczna z prawem i zasadami współżycia społecznego. Sąd uznał, że odpowiedzialność za straty klientki ponosi zarówno Polski Dom Maklerski, jak i Idea Bank. To za sprawą ich działań kobieta stała się właścicielką obligacji. Gdyby nie to, nigdy by ich nie kupiła.

Pokrzywdzona pozwała bank i biuro maklerskie. Teraz obydwie instytucje finansowe mają solidarnie zwrócić poznaniance, wszystko co wpłaciła tj. prawie sto tysięcy złotych. Wyrok nie jest prawomocny, ale ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. Pełnomocnik banku nie chciała komentować wyroku. Na ogłoszenie decyzji sądu przyjechali dziś poszkodowani w aferze GetBack z całej Polski.

Przypomnijmy, w aferze GetBack poszkodowanych zostało co najmniej kilkanaście tysięcy osób w całym kraju, którzy stracili w sumie dwa i pół miliarda złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już prawie 60 osób, a były szef spółki trafił do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl