Pierwsze dzieci z poznańskiego in vitro

Urodziły się pierwsze dzieci z poznańskiego programu In Vitro. To chłopiec i dziewczynka. Powitano je w szpitalu na Polnej.

Niezwykle uradowała mnie wiadomość, że para, która skorzystała z miejskiego programu in vitro, doczekała się upragnionych pociech – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. – To pierwsze narodziny – i od razu bliźniaki! Czekamy na kolejne, bo dzięki programowi potomstwa spodziewa się obecnie aż 87 par. Można się jeszcze zgłaszać!

Program działa od 2. połowy minionego roku. Realizują go trzy poznańskie placówki medyczne.

Żeby wziąć udział w programie, trzeba wypełnić wniosek i złożyć go w jednym z tych trzech miejsc. Formularz wniosku można znaleźć na stronie internetowej miasta. Trzeba jednak spełniać wymagane kryteria. Są wśród nich: udokumentowane, bezskuteczne leczenie niepłodności, wiek kobiety w granicach 20-43 lata oraz zamieszkanie na terenie Poznania. Dofinansowanie do procedury in vitro jest przyznawane według kolejności zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące miejskiego programu in vitro dostępne są na stronie internetowej: www.poznan.pl/invitro oraz w każdej placówce realizującej zadanie.

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl