Pierwsza matura za nimi. Jakie mają odczucia po egzaminie z języka polskiego?

Dzisiaj maturzyści przystąpili do pierwszej matury. Jak co roku pierwszym egzaminem dojrzałości była matura z języka polskiego.

Dziś, czyli we wtorek 7 maja matura z języka polskiego rozpoczęła się o godzinie 9:00. Maturzyści mieli czas na napisanie jej do godziny 13:00. Około godziny 12:30 cześć z nich wyszła już z sali. W tym roku maturzyści mogli sami zadecydować na jakie teksty powołają się w sowich wypracowaniach. O swoich odczuciach, po pierwszym egzaminie opowiedziały nam maturzystki z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

– Polski mamy już z głowy. W porównaniu do matury próbnej ta wypadła dużo lepiej. Niektóre zadania były łatwiejsze, rozprawki też. Ja powołałam się na cztery lektury. Na „Antygonę” i Prometeusza z mitologii, a potem na „Kordiana” i „Dziady”. Pisałam o buncie i o jego konsekwencjach – mówi maturzystka Ania.

– Ja wybrałam na początku „Zbrodnię i karę”, „Lalkę”, a potem „Kordiana” i „Tango”. Pisałam o relacjach i o tym jak kształtują one człowieka powiedziała abiturientka Dagmara.

fot. wPoznaniu.pl


Czytaj także: Już piszą. Euforia czy panika? Rozmawiamy z maturzystami tuż przed wejściem na ich egzamin | wpoznaniu.pl

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl