Piękny mecz Warty Poznań

W pełni zasłużonym zwycięstwem Warty Poznań 3:0 zakończyło się spotkanie z Odrą Opole w rozegranym w środę zaległym meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. Po tej wygranej Warta wróciła na fotel lidera.

Worek z bramkami otworzył w pierwszej połowie Robert Janicki, który popisał się pięknym strzałem za pola karnego. W drugiej połowie piłkę do bramki Odry wbijali, najpierw Mariusz Rybicki, a potem Jakub Kiełb.

Warta Poznań po tym zwycięstwie wróciła na fotel lidera tabeli Fortuna 1 Ligi. Ma 17 punktów. Tyle samo punktów co Zieloni ma Podbeskidzie i Radomiak, ale Warciarze mają lepszy bilans bramkowy.

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ten mecz może być bardzo istotny dla układu tabeli. Osiągnęliśmy niemal półmetek rundy i chcieliśmy nadać kierunek, w którym będzie zmierzała Warta. Przygotowaliśmy się bardzo mocno do tego meczu, tutaj szczególne ukłony dla moich asystentów Adama Szały i Dominika Kubiaka. Wygraliśmy 3:0, zdobyliśmy piękne bramki, ale myślami jesteśmy już przy spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz. Musimy się zregenerować, żeby tam powalczyć o kolejne punkty. Najbardziej cieszy mnie proces, który rozpoczął się od momentu, gdy zostałem zatrudniony w klubie. Drużyna poszła w tym samym kierunku co ja. Widzę radość w oczach zawodników i oby ona nigdy nie zniknęła – powiedział po meczu Piotr Tworek, trener Warty Poznań.