Pięć przystanków autobusowych z nowymi nazwami

Od 1 września na pięciu przystankach autobusowych w Poznaniu będą obowiązywać nowe nazwy.

Dotychczasowy przystanek Konopackiej Centrum Handlowe zmieni nazwę na uproszczoną wersję – Konopackiej. Nazwa Maczka zastąpi dotychczasową Sochaczewską, która pochodzi od nazwy uliczki znajdującej się wewnątrz osiedla. Nowa wersja kojarzy się z nazwą ulicy upamiętniającej generała Stanisława Maczka, przez co będzie bardziej rozpoznawalna. Jednocześnie pomiędzy przystankami Os. Słowiańskie i Śląska pojawi się nowy przystanek w kierunku Uniwersytetu Przyrodniczego. Pojadą tamtędy linie nr 182 i 191.

Zmiany dotyczą także Kiekrza. Dotychczasowa Uzdrowiskowa Szpital zmieni się w przystanek Rekreacyjna ze względu na fakt, że szpital zakończył już swoją działalność. Nowa nazwa pochodzi od najbliższej ulicy krzyżującej się z ulicą Słupską, w ciągu której położone są przystanki.

Natomiast w Rokietnicy, ze względu na oddanie do użytku nowego węzła przesiadkowego, przystanek Rokietnica/PKM zmieni nazwę na Rokietnica/Węzeł Przesiadkowy. Od 1 września komercyjna nazwa przystanku Obodrzycka Orbit zostanie zmieniona na Obodrzycka Mars.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl