Wielkopolska

Pięć przestępstw w 2 dni? „Niebywała” kolekcja wykroczeń złotowianina

36-letni mieszkaniec Złotowa w ciągu zaledwie jednego weekendu popełnił aż pięć przestępstw. Przed policją udało mu się uciec. Zatrzymali go… członków rodziny.

W ostatni piątkowy wieczór funkcjonariusze złotowskiej policji otrzymali zgłoszenie dotyczące domowej awantury. W trakcie tej „wojny” okazało się, że 36-latek stosuje przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej konkubiny. Niestety, nie udało się go zatrzymać na miejscu. Przed przybyciem policji zwyczajnie uciekł. Stróże prawa udzielili kobiecie pomocy i poinstruowała ją, jak ma dalej postępować.

Złamał prawo kilka raz

W sobotę z kolei, złotowska policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do mieszkania, podczas którego skradziono 2000 zł. W trakcie przesłuchania okazało się, że złodziejem jest ten sam mężczyzna, którego poprzedniego dnia awanturował się z konkubiną. Na jaw wyszło też to, że przestępca jest bliskim ofiary kradzieży.

Nie minęło kilka godzin a policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu. Co ciekawe do mundurowych dotarła informacja, że złodziej jeździ autem po mieście. Przestępca w trakcie jazdy spowodował jeszcze kolizje drogową.

Finał sprawy kolekcjonera wykroczeń

Złodzieja złapali członkowie rodziny i to oni przyprowadzili go na komisariat. Podczas badanie alkomatem okazało się, że ma we krwi 1,5 promila alkoholu. Podejrzany spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sprawa 36-letniego mieszkańca Złotowa trafiła do sądu rejonowego. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do kilku lat więzienia.

Czytaj także: Policja złapała poznańskiego „driftera”. Został ukarany dwoma mandatami

Weronika Rogowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl