To może być rekord frekwencji na Lechu

Ponad 40 tysięcy kibiców będzie wspierać zawodników Kolejorza w meczu z Cracovią Kraków. Lech musi wygrać ten mecz, by utrzymać się w walce o mistrzostwo Polski oraz o miejsce gwarantujące eliminacje do europejskich rozgrywek.

W sobotę 20 kwietnia na mecz Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź przyszło blisko 50 tysięcy osób. Jest to najlepszy wynik w tym wieku w Ekstraklasie. Polska liga w ostatnim czasie przyciąga na stadiony prawdziwe tłumy. Dzisiaj bowiem Lech Poznań poinformował, że kibice wykupili już ponad 40 tysięcy biletów na jutrzejszy mecz przyjaźni z Cracovią Kraków. Będzie to świetna okazja, by zawodnicy zrewanżowali się za remis 1:1 z końcówki października poprzedniego roku.

Nieregularny Lech. Czego się spodziewać?

Fani Kolejorza mają jednak nadzieję, że pomimo przyjacielskiej atmosfery na trybunach, piłkarze na boisku będą zaciekle rywalizować. W ostatnim czasie niebiesko-biali byli pragmatyczni i wręcz usypiali przed telewizorem. Co najważniejsze jednak, taki styl gry nie przynosił również punktów. W tak istotnym etapie sezonu, kiedy walka o mistrzostwo wciąż jest jak najbardziej realna, Lech przegrał z Puszczą Niepołomice i zremisował ze Stalą Mielec.

„Mistrzostwo parzy”. Wciąż jest nadzieja

Mimo braku regularności, pierwsze miejsce w tabeli wciąż jest w zasięgu. Nie wynika to jednak z dobrej dyspozycji klubu z Poznania, a raczej ze znanej już polskim kibicom gry zatytułowanej „mistrzostwo parzy”. Aktualny lider, czyli Jagiellonia Białystok ma na swoim koncie zaledwie 56 punktów po 30 meczach. Oznacza to, że nie zdobywa nawet średnio dwóch punktów na mecz. Mimo wszystko wystarczyło to na zdobycie 5-punktowej przewagi nad drugą drużyną w tabeli.

Jednocześnie warto jednak podkreślić, że Kolejorz ma w tym momencie jeden mecz rozegrany mniej niż pierwsza Jagiellonia i drugi Górnik Zabrze. Jeśli więc Mariusz Rumak poprowadzi swoich zawodników do zwycięstwa przeciwko Cracovii, w czołówce znów zrobi się naprawdę gorąco. Na korzyść Lecha gra również fakt, że do końca sezonu będzie się on mierzył z drużynami z dołu tabeli. Wyjątkiem jest spotkanie z Legią Warszawa, która w obecnych rozgrywkach wygrała jedynie 12 spotkań.

Czytaj także: Tragedia w Wielkopolsce. Nie było z nim kontaktu od kilku dni. Stało się najgorsze…

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl