PEKA za 5 zł? Specjalna oferta dla uczniów

Początek roku szkolnego coraz bliżej, a z tej okazji ZTM przypomina o specjalnej ofercie kart PEKA dla uczniów. Bilet w cenie 5 zł za miesiąc (łącznie 60 zł) na całą sieć jest ważny od 1 października do 30 września następnego roku.

Z rocznego biletu mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych, których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub jednej z 19 gmin, które zawarły porozumienie transportowe. To Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń. Także Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl. Rodzice lub opiekunowie uczniów mogą wnioskować o imienną kartę PEKA albo kartę PEKA Junior.

Apelujemy do rodziców lub opiekunów uczniów – zwłaszcza rozpoczynających naukę w 1 klasie, żeby nie zwlekać z wyrobieniem karty PEKA, ponieważ z oferty biletu za 60 zł skorzystają wyłącznie jej posiadacze – podkreśla ZTM. 

Bilet obowiązuje od 1 października do 30 września kolejnego roku na strefę A+B+C+D, czyli na wszystkie linie ZTM. Wniosek można złożyć przez internet lub w punkcie ZTM. Więcej informacji o ofercie można znaleźć TUTAJ.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl