Tiba nowym zawodnikiem Kolejorza

Pedro Tiba został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. Portugalczyk po przejściu testów medycznych, związał się z Kolejorzem na trzy lata.

Tiba jest wychowankiem portugalskiego CA Valdevez. W przeszłości grał m.in. w greckim AGS Kastoria, portugalskich Vitorii Setubal i Sportingu Braga, a także w hiszpańskim Realu Valladolid. 29-letni zawodnik gra na pozycji ofensywnego pomocnika, może też występować tuż za plecami napastnika.

– Pedro jest zawodnikiem, który przede wszystkim ma wzmocnić rywalizację w środku pola. Cechuje go duża mobilność, odpowiedzialność, zaangażowanie oraz bardzo dobre wyszkolenie taktyczno-techniczne. Jego atutem jest umiejętność kierowania tempem gry, potrafi utrzymać się przy piłce, swoim podaniem rozpocząć akcję ofensywną i oddać dobry strzał z dystansu – mówi dyrektor działu skautingu Kolejorza, Tomasz Wichniarek.

Ostatnie półtora roku Tiba spędził na wypożyczeniu w GD Chaves, dokąd przyszedł z SC Braga. W zakończonym przed miesiącem sezonie, w którym jego drużyna uplasowała się na wysokim 6. miejscu w lidze, zagrał 34 spotkania. W nich zdobył jedenaście bramek i zaliczył siedem asyst. – Grał w lidze silniejszej od polskiej, był kapitanem 6. zespołu ligi portugalskiej. Jeśli przełoży to na polskie warunki, będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny – dodaje Wichniarek.

Z transferu do Kolejorza bardzo cieszy się sam zawodnik. 29-letni pomocnik nie ukrywa bowiem, że w Poznaniu zamierza walczyć o jak najwyższe cele. – Miałem kilka ofert z innych klubów, jednak zdecydowałem się przyjść do Lecha. Głównym powodem takiego kroku był fakt, że tutaj mogę walczyć o tytuły. Wiem, że w nowym sezonie walczymy o mistrzostwo Polski i właśnie po to przyszedłem do Poznania – przyznaje Pedro Tiba i dodaje. – Jestem przede wszystkim zawodnikiem, który gra pod drużynę i dla drużyny, zawsze daję z siebie wszystko. Nie chcę jednak za dużo o sobie mówić. Wolę, żeby kibice zobaczyli mnie podczas gry i sami ocenili. Moja dobra gra będzie moją najlepszą wizytówką.

Tiba to trzeci transfer Lecha w letnim oknie transferowym. Wcześniej zawodnikami Kolejorza zostali Tomasz Cywka oraz Karol Szymański.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl