Pedofilie homoseksualistom zarzuca Fundacja Prawo Do Życia – na bannerze

Banner został zawieszony przez fundację Prawo Do Życia przed Marszem Równości, który przejdzie ulicami Poznania w przyszłą sobotę. Fundacja twierdzi, że chroni w ten sposób dzieci. Grupa Stonewall, która organizuje marsz odpowiada, że  treści z banneru to bzdury.

Banner pojawił się na WIldzie. Treści zawarte na nim utożsamiają homoseksualizm z pedofilią. Fundacja Prawo Do Życia, która zawiesiła banner twierdzi, że walczy w ten sposób z edukacją seksualną, która zdaniem aktywistów ma niszczyć u dzieci poczucie wstydu. Fundacja uważa także, że z pedofilia wiąże się z homoseksualizmem a marsz równości nazywa paradą ekshibicjonistów.

Organizatorzy Marszu Równości, grupa Stonewall odpowiadają, że łączenie pedofilii z homoseksualizmem nie ma żadnego pokrycia w faktach naukowych, i że tego utożsamienia nie popiera także Polskie Towarzystwo Seksuologiczne. Organizatorzy nazywają marsz jednym z najpiękniejszych wydarzeń promujących równość w Polsce i Europie. Równość niezależną od płci, czy orientacji seksualnej.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl